BusinessPress Dökümantasyon

  BusinessPress Tema kullanımı hakkında kısa Açıklamalar;

  BusinessPress, satın aldığınızdan itibaren, ücretsiz kurulum ile birlikte gelir. Teknik ekibimiz kurulum işlemlerini ve lisans işlemlerini sizin için ayarlar.

  Daha sonra ihityacınız olduğunda ise yine kurulum işlemi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

  BusinessPress, TT Framework ile birlikte gelen Sayfa Yapıcı (Page Builder) özelliği ile birlikte gelir.

  Anasayfa oluşturmak için, Sayfalar > Yeni Ekle bölümüne geldikten sonra, yazı yazma bölümünün altında bulunan Sayfa Yapıcı alanına geliniz.

  SayfaYapici1

  Sayfa Yapıcı alanında Header Alanı ve İçerik Alanı seçeneklerini göreceksiniz.

  Header Alanında, Sitenizde Slider ya da harita kullanmak için oluşturacağınız modüller mevcuttur. Daha Önce Slider Revolution ile oluşturduğunuz slider’i burada seçebilirsiniz.

  Harita ise Genellikle iletişim sayfalarında kullanılacak olan yapıdır. İstenilen bilgileri girerek, demo sayfada bulunan iletişim sayfası gibi bir sayfa hazırlayabilirsiniz.

  Tek yapmanız gereken, modül seçim alanından modül seçerek, ekle demektir. Daha sonra kalem ikonuyla düzenlemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

  SayfaYapici2

  Header alanıyla işiniz bittikten sonra ana içerik alanına geçiş yapabilirsiniz. Bu alan tüm sayfalarınızda ortak kullanacağınız alandır. Alana demoda kullanıldığı gibi bir hizmetler alanı oluşturarak işleme başlayabilirsiniz.

  SayfaYapici4

  Hizmetler alanını yükledikten sonra, düzenle ikonuna tıklayarak hizmetler alanı için parça parça hizmet ekleyebilirsiniz.

  Yine eklediğiniz herbir hizmeti de modül düzenler gibi düzenleyiniz.

  SayfaYapici5

  Kutu bölümlerini 3 adet olarak tanımlanmıştır. Fakat kendi css bilginizle bu alanı artırıp azaltabilirsiniz.

  SayfaYapici6

  Diğer tüm modüller de bu mantıkla çalışmaktadır. Sayfanızda görmek istediğiniz bir modülü bu şekilde ekleyebilir, yada görmek istemediğiniz alanı çöp kutusu ikonuyla kaldırabilirsiniz.

  Portfolyo alanı, ürün, hizmet ya da projeleriniz için kullanabileceğiniz alandır.

  Portfolyo için kendinize Ürünler > Yeni ekle diyerek ürün ekleyebilirsiniz. bu alanı isterseniz sadece hizmet ya da bir proje olarak da değerlendirebilirsiniz.

  Urun1

  Sayfanızda bahsedeceğiniz ürün, hizmet ya da projeyi açıklama ve başlık alanlarını doldurduktan sonra, alt kısımda bulunan portfolyo ayarlarından resim ekleyerek sadece bir öne çıkan görsel, ya da birden fazla resim ekleyerek bir slider, veya video urlsi girerek bir video anlatımı sunabilirsiniz. Video lar için youtube,vimeo ve dailymotion desteklenmektedir.

  Urun2

  Son olarak yayınla deyip, ürünü sitenizde gösterebilirsiniz.

  BusinessPress te kullanacağınız menü sitemi wordpress default menü sistemidir.

  Görünüm > Menüler bölümüne gelerek var olan menünüzü ya da yoksa yeni menü oluştur diyerek düzenlemeye geçebilirsiniz.

  Menu

  Sol taraftan alacağınız menü içeriklerini sağ kısma taşıyıp hazır olduğunuzda menüyü kaydet diyebilirsiniz. En altta bulunan menü yerleşimine ise footer ya da ana menü seçeneğiyle nerede görüneceğini belirtebilirsiniz.

  Revolution Slider Eklentisi BusinessPress ile ücretsiz gelmektedir.

  Eklenti kullanımı hakkında bilgi ve dökümantasyon için tıklayınız.

  TT Framework’ün tema ayar paneli sayesinde temanızda bir çok ayar yapabilirsiniz.

  Admin panelinizden BusinesPress Ayarlar bölümüne geliniz.

  İlk başta lisans anahtarı ve lisans kodlarıyla karşılaşacaksınız. Teknik ekibimiz bu bilgileri kurulum esnasında girmektedir. Daha sonraki durumlar içinse bu bilgilere destek paneliyle ulaşabilirsiniz.

  Aynı zamanda sol tarafta bulunan menüleri kullanarak yeni ayarlara ulaşabilirsiniz.

  Sitenizin logo bölümüne kendi logonuzu upload edebilir, renk seçeneklerini değişebilir ya da diğer ayarları kurcalayabilirsiniz.

  TTPanel

  Tema ile ilgili her türlü probleminiz için Uzman Destek ekibimizden yardım alabilirsiniz. Destek sayfasına gitmek için tıklayınız.