DiziPress v5 Güncel!

  SonrakiÖnceki

  DiziPress v5 Güncel!

  Merhabalar,

  Daha önceki DiziPress v5 Talep Toplama blog yazımızda bildirdiğimiz üzere DiziPress v5 sürümünü tamamlamış bulunmaktayız. Bu konuda bizlere gösterdiğiniz hassasiyet ve sabır için sizlere teşekkür ederiz. DiziPress v5 sürümü şuan tüm demolarımızda aktif olarak yer almaktadır. İncelemenizi demo adreslerimiz sayesinde yapabilirsiniz.

  Demoları İncele

   

  v2 ve daha eski versiyonları için geçiş 300 TL olacaktır.

  v3 ve v3.1  versiyonları için  geçiş 200 TL olacaktır.

  v4 ve v4.1 versiyonları için  geçiş 100 TL olacaktır.

  Ödemelerinizi aşağıda vereceğimiz banka hesap bilgilerine eft/havale ile gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme yaptıktan sonra lütfen destek birimimize ödeme yaptığınız bildiriniz. Destek birimimiz tarafından güncellemenizin yapılacağı tarih size bildirilecektir.

  Hesap Bilgilerimiz;

  Tayfun ÇAKIR – Enpara (QNB Finansbank)

  • IBAN: TR03 0011 1000 0000 0036 8170 95 

  Tayfun ÇAKIR – Garanti Bankası

  • IBAN:TR880006200020900006649673

   

  Dizipress v5 İle Neler Yeni Gelin bunlara göz atalım;

  V5 Güncelleme Notları

  Framework Güncelleme

  Dizipress’te yer alan TurkThemes Framework son sürümüne yükseltilmiştir. Çok daha hızlı ayar işlem, admin panelinden Dizipress ve TurkThemes’e ait haberler, güncelleme notları ve bir çok yeni özellik güncellenmiştir. TurkThemes Framework 2.0.1 sürümüyle Dizipress v5 için ideal kaftandır. Tüm ayarlarınız eskisinden daha az yer kaplayacak ve bir çok yeni özelliği daha kolay kullanma şansınız olacaktır.

  Yeni Child Temalar

  Dizipress v5 ile daha önce var olan Dark ve Light Stillerine bir yenisi olarak Elegant Stili getirilmiştir. Demo adreslerinden Elegant Temayı inceleyebilirsiniz. Çok daha pürüzsüz ve alışılmışın dışında olan Elegant temasını çok seveceğinizi düşünüyoruz.

  Yeni Hazır Şablonlar

  Dizipress v5 ile daha önce var olan 4 hazır şablonun dışında 3 adet daha yeni hazır şablonlar eklenmiştir. Dizi dünyasının nabzını tutan Dizipress temaları her sitede aynı görünmesin istedik. Bir çok ayar ve renk işlemiyle uğraşmadan 6 adet hazır şablondan istediğinizi hemen uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamalar üzerine yine renk değişimi ve stil değişimi yapabilirsiniz.

  Yeni Dizi Profil Sayfası

  Eski Profil sayfasına ek olarak admin panelinden seçebileceğiniz yeni Dizi profil sayfasını aktif ettik. Kapak fotoğrafı yerine bilgilendirme metni ve birkaç farklılık ile daha yeni bir görüntüye sahip olabilir, ya da eski görüntüde kalabilirsiniz.

  Yeni İzleme Sayfası

  Yeni izleme sayfası ile bir çok çeşitte izleme sayfasına sahip olabilirsiniz. Bunların başında gelen tam sayfa izleme ve eski stil izlemenin yanında, başlık stili, diğer bölümler stili ve izleme sayfasında dizi profil sayfasına geçiş linkleri ile zenginleştirilmiş görüntüleri kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

  Yeni Günlük Akış Modülü!

  Sizlerden aldığımız istekler doğrultusunda paylaşım zamanına göre zamanlanan , Bugün eklenen, dün eklenen ve xx tarihinde eklenen diziler şeklinde kıvama bürünen son yazılarınızı gösterebileceğiniz modülü aktifleştirdik. Ayrıca bu modülde, Son Yazılar modülünde olduğu gibi, stil, kolon ve yazı sayısını kendiniz belirleyebileceksiniz.

  Baştan Sona Yenilenen Sosyal Medya Özellikleri

  Baştan sona yapısal olarak değişime uğrayan en güzel özelliklerden birisi sosyal medya özelliğidir. Bildiğiniz üzere Dizipress ile izledim, sonra izle, yorum beğenme ve takip özellikleri mevcuttu. Artık bu özellikler yeni bir veritabanı tablosunda, çok daha ayrıntılı ve çok daha hızlı çalışmaktadır. Yeni yapı ile Rest Api sayesinde %50 daha hızlı işlem yapma, daha az sorgu üretmektedir. Ayrıca bu özelliklerden herhangi birini istediğiniz an açıp kapatabileceğiniz admin paneli ayarları da eklenmiştir. Örneğin sonra izledim seçeneğini iptal edebilirsiniz. Ya da bir film sitesi oluşturuyorsanız İzledim seçeneğini kaldırabilirsiniz.

  Yeni Video Report butonu

  Dizi ve film sitesi sahiplerini büyük bir yükten kurtaracak olan Bildirim butonu ile çalışmayan videolarınızı üyelerinizin bir tıkla size bildirim göndermesini sağlayabilirsiniz. Video Bildir butonu sayesinde hem üyelerin hem de ziyaretçilerin size hem mail hem de admin panelinizde bildirimleri görmenizi sağlayacak yapıyı Dizipress v5 ile inşaa ettik. Ayrıca bu ayarı yine açıp kapatabilme hakkınız var.

  Yeni İndir butonu

  Çoğu dizi ve film sitesinde kullanıcılara kolaylık olması, ya da çeşitli download sitelerinden ek gelir almak amacıyla download butonuna rastlamış olabilirsiniz. Artık DiziPress v5 ile indir butonu sayesinde admin panelinizden vereceğiniz link ile bölümü indirme seçeneği mevcuttur.

  Yeni Kullanıcıya Özel Son İzledikleri ve İzleme Listesi

  Üyelerinize özel otomatik oluşturulan, son izledikleri ve izleme listesinde bulunan bölümleri listeleyen tab sistemi geliştirilmiştir. Şuan için sadece Günlük Son yazılar alanında tab şeklindedir. mini güncellemelerde isteğe bağlı olarak ek modül gelitşirilecektir.

  Kullanıcıya Özel Takip Ettiği Dizilerden Son Eklenen Bölümler

  Yine Günlük Son Yazılar modülünde mevcut olan, üyelere özel takip ettiği dizilerin son bölümlerinin listelendiği yeni özellik getirilmiştir. Bu özellikleri Elegant Demodan görebilirsiniz.

  Çeşitli Css Düzenlemeleri

  Dark ve Light temalarında bir çok alanda yenilik ve css düzenlemelerine gittik. Bu düzenlemeler genellikle yeni özellikler olmakla birlikte eski sürümlerde gözümüzden kaçan hatalar ve eksiklikleri de gidermemizi sağladı.

  Yeni Arama kutusu ve otomatik Tamamlama

  Yeni arama kutusu sayesinde tüm dizilerinizi bir saniyeden daha az bir sürede otomatik tamamlama yöntemiyle kullanıcıya hızlı ulaştırın. Ayrıca bunun yanında normal arama sistemide çalışmaya devam etmektedir.

  Yeni Şifremi Unuttum Sayfası

  Daha önce Dizipress v4 için güvenlik gerekçesiyle uygulamadığımız Şifremi unuttum sayfasını Dizipress v5 ile hayata geçirdik. Artık kullanıcılarınız wp arayüzünü kullanmadan şifrelerini güncelleyebilecekler.

  Yeni Filtre Sayfası

  Dizipress v4 te var olan filtre sistemi etkisiz hale getirilip ajax olmadan daha hızlı çalışan Filtre sistemi etkinleştirilmiştir. Ayrıca filtrede bulunan Dizi ve Film seçme özelliği de kaldırılmış olup, kullanıcı hangi sayfadaysa ona göre aramaya yapan sistem getirilmiştir.

  Bölümlere Durum Özelliği

  Bir çok müşterimizden aldığımız istek doğrultusunda bölümlere, Yeni Dizi, Fragman, Final, Çeviriliyor gibi alan seçebilme özelliği ile anasayfa ve arşiv sayfalarında çıkacak bölümlerin etrafındaki çerçeve ve tooltip sayesinde daha kullanıcı dostu bir yapı getirilmiştir.

  Geliştirilmiş Reyting Modülü

  Reyting Modülü artık hem film hem de bölümler için geçerli. Ayrıca Reyting sayısını artık ayarlayabileceksiniz.

  Dizi Türleri ve Etiket Modülü

  Dizi türlerini veya diğer etiket tarzı taxonomy’lerinizi gösterebileceğiniz Wp Etiket Modülü Sayfa Yapıcıya Eklenmiştir.

  Bir çok Mini Özellik;

  • Dizi sayfasındaki Sezon sıralamaları artık doğal sıralamayla gelmektedir.
  • Dizi sayfasındaki bölüm sıralamaları artık doğal sıralamayla gelmektedir. Ne zaman eklemiş olursanız olun 1 den sonsuza doğru ilerleyen sıralamalara sahipsiniz.
  • Diğer bölümler alanındaki Dizi isimleri kaldırılıp Sadece sezon ve bölüm bilgisi görüntülenmektedir.
  • Diğer bölümler alanına ek olarak dizi resmi ve dizi profil sayfasına link eklenmiştir.
  • Dizi sayfasındaki ajax yükleme yerine her kategori için ayrı cache oluşturulmuş ve çok daha hızlı bir yapı geliştirilmiştir.
  • Admin panelinde anasayfa, kategori ve tüm cache’i silebilmeniz için hızlı butonlar getirildi.
  • Yeni izleme listeleri ve sonra izle listeleri daha hızlı yüklenmektedir.
  • Site genelinde ajax yerine %90 rest api kullanılarak %50 daha az sorgu ve daha güvenli işlemler sağlanmaktadır.
  • Geliştirdiğimiz blog modelleri sayesinde sadece bir dizi sitesi değil bir sinema portalına da sahip olabileceksiniz.
  • Dizi ve filmler için benzer film ve diziler özelliği getirilmiştir.
  • Yorumlar için daha etkili spoiler sistemi ve admin panelinden ayarlanabilen özellikleri eklenmiştir.
  • Alfabetik meyünü anasayfa ve diğer sayfalarda gösterip gizleyebilme özelliği getirilmiştir.
  • Sosyal sayfası tamamen kaldırılıp yerine üye profil sayfasındaki news feed geliştirilmiştir.
  • Bildirim sistemine yeni özellikler getirilip, admin panelinden eski bildirimleri otomatik silme özelliği eklenmiştir.
  • Artık bir kullanıcının yorumuna cevap verildiğinde, beğenildiğinde, ve ya ondan bahsedildiğinde de bildirim alabilecekler.
  • Yeni bildirim sistemi ile daha hızlı bildirim gönderilir ve rest api sayesinde aynı bildirimi alan kullanıcılar tek bir sorguyla bu işlemi gerçekleştirirler.
  • Visual composer son sürümüne yükseltilmiştir.
  • WordPress 4.8.2 ile uyumlu kodlar getirilmiş, deprecated fonksiyonlar kaldırılmıştır.
  • Tema geneilde %35 e varan hızlandırma uygulanmıştır.

  Anlatamadığımız daha bir çok özelliği Demo Sayfalarındaki demoları görüntüleyerek keşfedebilirsiniz. Güncelleme süreci boyunca bizlere destek olacağınızı umuyor ve şimdiden bol kazançlar diliyoruz.

  Fikrini Paylaş

  NextÖnceki