Dizipress’i satın aldığınızda ücretsiz kurulum ekibimiz tarafından sağlanmaktadır.

Yedek işlemleri, domain & hosting değişimi gibi durumlarınızda ücretsiz olarak kurulum desteğimiz bulunmuyor, bu yüzden bu işlemi yapabilmek için aşağıdaki yönergeleri izleyiniz.

1- Dizipressi FTP yoluyla wp-content/themes klasörü içerisine kopyalayınız.

2- Paket içerisinde gelen eklentilerinizi wp-content/plugins klasörüne kopyalayınız.

3- WordPress admin panelinize gelerek, Görünüm > Temalar yolunu izleyip, DiziPress Logosunu gördüğünüz temayı etkinleştiriniz.

4- Bu işlemden sonra eğer bir problem olmazsa sizi Dizipress Yükleyici kısmına atacaktır. Eğer yönlendirme otomatik olarak gerçekleşmiyorsa Görünüm > Dp Installer linkine tıklayarak geçiş yapınız.

Bu ekranda size uygun olan durumları işaretleyerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda tema işleyişinden haberdar değilseniz, mini demo yu kurarak içerik ekleme ve bunları yönetme hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Demo yükleme işlemi için TukrThemes > Demo Yükle alanına gelerek size uygun olan demoyu yükleyiniz.

5- Bu işlemleri tamamladıktan sonra, Görünüm > Eklentiler yolunu izleyerek tema ile birlikte gelen eklentileri etkinleştiriniz. Şuan ki versiyonda (v5) sadece Visual Composer zorunlu bir eklentidir. Bunun dışındaki hiçbir eklentiyi kurmak zorunda değilsiniz. Fakat Facebook Login ve Reyting Modülleri için Gelen iki adet diğer eklentiyi isteğe bağlı olarak kurabilirsiniz.

6- Eklenti kurulum işlemi tamamlandıktan sonra hazırsınız. Artık anasayfanızı özelleştirebilirsiniz. Eğer hali hazırda bir kurulumunuz varsa zaten Sayfalar bölümüne gelerek oluşturulmuş anasayfanızı inceleyebilirsiniz. Şayet yoksa kendiniz Yeni ekle diyerek Anasayfa adında bir sayfa oluşturunuz. Ve daha sonra sayfa yapıcıyla sitenizi şekillendiriniz.