Lisans Hatası Alıyorum?

DiziPress v5 size ve domaininize göre dosyalanmış bir temadır. Lisans güncelleme sırasında hata alıyorsanız lütfen lisans bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol ediniz. Herhangi bir problem mevcutsa destek alanından bize bildiriniz.

Admin Panelinde Yavaşlık

DiziPress v5 kullanırken admin panelinizde yavaşlık mevcutsa bu muhtemelen kullandığınız 3.parti eklentiler ile alakalıdır.

Tüm 3.parti eklentileri deaktif ederek tekar kontrol ediniz. Probleminiz devam ediyorsa, Visual composer eklentisini deaktif edip de temayı kullanabilirsiniz. Visual Composer sadece sayfa yapıcıyı kullanırken işlev kazanan bir eklentidir. Eğer anasayfanızın tasarımını tamamladıysanız eklentiyi kullanmak zorunda değilsiniz.

Hala sorununuz devam ediyorsa lütfen destek alanından bize bildiriniz.

Lisans için Domain Değişikliği

DiziPress ve diğer tüm TurkThemes temaları domain lisanslı olarak çalışmaktadır.

Eğer size ait bir tema için lisanslanmış domaininizi değiştirmek istiyorsanız şunları karşılamış olmalısınız:

1- Siteniz herhangi bir sebepten dolayı 301 yönlendirmeyle yeni domaine yönlenmiş olmalı. Bu durumda lisansı kullanmaya devam edebilirsiniz.

2 – Siteniz hehangi bir sebepten dolayı spam yemiş olmalı. Bu durumda eski lisansınız silinip yeni domaininiz için lisans alırsınız.

Bu kriterleri sağlayamıyorsanız herhangi bir şekilde lisansınızı yeni bir domain için değiştiremezsiniz.

Ayrıca DiziPress lisansı sadece domaine bağlı değil kullanılan site adresine bağlıdır. Yani DiziPress’i bir domainde aynı anda iki farklı site olacak şekilde kullanamazsınız.

İzleme & Takip ETme İşlemleri Çalışmıyor

İzledim, Sonra İzle, Takip etme ve oy verme gibi işlemler DiziPress Social Sınıfıyla gerçekleşir. Eğer sitenizde bu işlemler çalışmıyorsa muhtemelen Ayarlar sayfasından kapatılmış olmalı.

TurkThemes > Sosyal Medya Ayarlarına gelerek istediğiniz özellikleri aktifleştirebilirsiniz.

Yeniden Kuruluma İhtiyacım Var

DiziPress Temanızın bulunduğu sitenizi sıfırladıysanız ve yeniden kurmak istiyorsanız DiziPress Kurulum Sayfamızdaki yönergeleri izleyiniz.

Herhangi bir lisans problemi yaşarsanız lütfen destek bildiriminden bize bildiriniz.

Cache Eklentisi Problemleri

DiziPress daha hızlı bir kullanıcı deneyimi için kendi içinde eşsiz bir cache algoritmasına sahiptir.

Bazı Cache eklentileri bu duruma engel olabilmekte ve sistemde çeşitli yavaşlıklara sebep olabilmektedir.

Bunun bilinen bir örneği Wp Fastest Cache’in Tüm Sitenin Cache’ini otomatik oluştur özelliğidir.

Sitenizdeki çok fazla içerik ve DiziPress’in tüm sayfalarda oluşturduğu cache yanında bir de bu özellik sisteminiz yorabiliyor. Bu gibi durumlarda bu özelliği kapatmanız sisteminizin normale dönmesini sağlayabilir.

Aynı zamanda Farklı eklentilerde bulunan Object Cache özelliği de DiziPress temasıyla çakışabiliyor. Kullandığınız cache eklentisinden Object Cache özelliğini kapatınız.

Önerdiğimiz Cache Eklentileri;

  • W3 Total Cache
  • Wp Super Cache
  • WP Better Minify

Sayfa Yapıcı Sorgu Oluştur Butonu Hk.

Bir çok müşterimizden aldığımız destek bildirimine göre Sorgu oluştur butonuyla ilgili bazı sorunlar meydana gelebiliyor. Eğer sorgu oluştur butonuyla kullandığınız modül isteğini karşılamıyorsa şunlara dikkat ediniz:

1- Eğer Sorgu oluştur esnasında post type olarak yazılar yerine diziler, filmler ya da herhangi bir farklı post type seçtiyseniz categories alanını kullanmadığınıza dikkat ediniz. Zira örneğin dizileri göstermek istiyorsanız categories alanına eklediğiniz kategoriler bu dizileri çekemeyecektir. Çünkü diziler bir kategoriye sahip değildir. Bu durumda Taxonomies alanını kullanarak istediğiniz bir tür,yönetmen ya da ülke seçimi yaparak bu filtredeki dizileri çekebilirsiniz.

2- Eğer sorgu oluştur esnasında post type olarak yazılar seçtiyseniz taxonomies alanını kullanmayınız. Post type yazılar seçili iken istediğiniz kategorilerdeki yazıları categories alanından seçerek filtreleyiniz. Aynı zamana sadece belirli bölümleri ya da belirli dizileri göstermek için Individual Posts/Pages/Custom Post Types alanına dizi ismini ya da bölüm ismini yazarak yazıları çağırabilirsiniz.

Individual Posts/Pages/Custom Post Types alanını kullanırken eğer bir bölüm çektiyseniz post type ‘in posts olarak seçildiğini ya da bir dizi çektiyseniz post _type in diziler olarak seçili olduğuna emin olunuz.