Framework: Eylemler ve Kancalar

  SonrakiÖnceki

  Framework: Eylemler ve Kancalar

  Tema Altyapıları,tema davranışlarını değiştirirken ya da özel kodları eklerken; çocuk temalar ve eklentilerinde bir çok kanca içerirler:

  • Eylem kancaları (action hooks) tema dosylarında barındırılan kodları etkinleştirmek ve gerektiği noktalarda kullanmak adına saklandıkları yerde, aktif edileceği ve fonksiyonel olarak kullanılacağı durumlarda içeriğe gömmek için beklerler. Örnek olarak, bir filte kancası düşünülebilir. Farklı iki tema içerisinde kullanacağınız aynı fonksiyonlar olarak bir dizi ve film teması düşünülebilir. İki temada da film türlerini çekebilen, arama yaptırılabilen ve de archive dosyalarında filtreleme yapabilen bir fonksiyon oluşturmanız için çeşit temada da kullanabileceğiniz alanlar oluşturur.
  • Aynı zamanda, kancalar ana temada kullanılacak child temaları seçerken içerik gömme, loop düzenleme, sabit içeriği düzenleme gibi öğeler saklanabilir.

  Kancalardan bahsetmişken bir de fonksiyonlar dan bahsedebilriz;

  Fonksiyonlar

  Tema altyapınızın bir dizi fonksiyonlardan oluşması muhtemeldir. Bunlardan bazıları, örneğin çocuk temalarda yararlanabilmek için şablona etki eden işlevsel fonksiyonlar olabilir. Child tema içerisinde de kullanabileceğiniz fonksiyonlar genellikle, kancalar yerine daha stabil olmayan, özel olarak kullanılan fonksiyonlardan oluşabilir. Örnek olarak; sayfa yapıcı içerisinde kullanılabilecek modüller, özel sidebar elemanları ve kancaların içerisinde kullanabileceğiniz binlerce alternatifli fonksiyonlardır.

  Birçok fonksiyonunuz mevcut olabilir fakat bunların hepsini tek bir temada kullanmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz bazı fonksiyonları add_action() yöntemiyle child temaya entegre edebilir,, isterseniz hiç işlenmemesini sağlayarak bu özelliği temadan düşürebilirsiniz.

  • WordPress Yemek Tarifleri Temamız yayında!

   A’dan Z’ye tüm alanlarıyla profesyonel bir tema olması açısına çalıştığımız, FoodPress WordPress Yemek Tarifleri temamız

  • Dizipress v4 Çıktı!

   Merakla Beklenen Dizipress v4‘ü tamamlamış bulunuyoruz. Sistemi baştan sona değiştirdiğimiz temada, bir çok yeni özellik ve eski özellikler için güncelleme imkanımız oldu. Uzunca süredir beklenen bu güncelleme için gösterdiğiniz sabır ve anlayıştan dolayı tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

  • BusinessPress Yayınlandı!

   BusinessPress ile Kendi şirketinizin ya da müşterinizin internet sitesini dakikalar içerisinde ayarlayabileceğiniz, son derece modern

  • Dizipress v3.1 Güncellemesi

   Dizipress WordPress Temasının dop dolu içeriği ve eşsiz özellikleriyle kaynak kullanımının diğer temalara göre biraz

  • Dizipress v3 Güncelleme

   Dizipress Diğer Sürümlerden Dizipress v3 Sürümüne yükseltme yapmak isteyen kullanıcılar için 50 TL ücret ödemesi

  • Dizipress v3 için Hazır Olun!

   Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmayan WordPress Dizi Teması için v3 çalışmalarımız sona ermiştir.

  • Hakclenmeye Karşı Hazırlıklı mısınız?

   “Uyarı:Saldırgan Site” ya da “Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir” bu iki sinir bozucu kelime internette

  • Dizi Press v2 Çıktı!

   Dizipress takip eden veya almak isteyen müşterilerimize duyurudur! Dizi Press v2 yayına çıkmış olup, satış

  Fikrini Paylaş

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  NextÖnceki