Tema Ayarları ve Bileşenler

  SonrakiÖnceki

  Tema Ayarları ve Bileşenler

  Tema ayarları ekranı, karmaşık temalar için oldukça yararlı bir hale gelebilir fakat tema altyapıları için bulunmaz bir fırsattır ve oldukça önemlidir. Framework yapış amacımızın zaten sebebi, esnek özellikli ve kişiye göre değiştirilebilen temalar üretmektedir. Her temada farklı özelikleirn olacağını düşünürsek yapılan temadaki özellikleri bu ayar ekranı ile özelleştirilebilir duruma sokabiliriz. Karmaşık tema altyapıları tema ayarları içerisinde birden fazla ayar sayfası içerebilmektedir. Bunlar ayarları, özellikleri ya da fonksiyonları açıp kapamaya, temaya şekil verme, iç özellik ekleme ve modülleri oluşturma gibi yolalrdan oluşabilir. Aynı zamanda son yıllarda karşılaştığımız arkaplan resmi / rengi, font rengi ve font ailesi gibi özellikleri barındıran stil sayfaları da bu ayar sayfalarından biridir.

  wordpress-admin-paneli

  Tema ayar sayfanızda istediğiniz kadar tema ayarı içerebilirsiniz. Bu ayarlar sayesinde müşterilerinizin ya da kullanıcılarınızın bu ayarları kullanarak kendilerine özgü bir tasarım oluşturma imkanı sunabilirsiniz. TT Framework bu tür ayarların bir çoğunu içeren gelişmiş tema ayarlarından oluşan tema altyapılarından biridir.

  Bileşenler Bölgesi

  Bir çok internet sitesinde görebileceğinizi sidebar alanları genelde tüm sitede ya da aynı tarz sayfalarda (blog sayfaları, tanıtıcı sayfalar, landing sayfaları gibi) belirli bir kısım sabit kalmaktadır. Bu alanda genellikle alt menü çubuğu, reklam alanı, hızlı ulaşılabilir menüler mevcuttur. Sidebar alanları genellikle wordpress bileşenlerini yerleştirmeniz için oluşturulan alanlardan ibarettir. Bu alanları kullanarak çeşitli bileşenleri sidebara ekleyebilirsiniz. WordPress’in cms sistemlerine bir yenilik olarka kattığı sürükle bırak yöntemi sayesinde bileşen bölgelerinizi muhtemel özelliklerle düzenlenmiş standart özelliklerle yapabilmekte olup, tema yapımcısının profesyonelliğine göre binlerce çeşit alternatile değişik sayfa çeşitleri de oluşturabilirsiniz.

  Yapacağınız framework’te bileşenler bölümü kullanıcıya maksimum esneklik katabilmeniz için kullanabilir, teknik bilgisi olmayan kullanıcılar için değişik sayfa görünümleri sunabilirsiniz. TT Framework’te sunduğumuz sınırsız bileşen ve sayfa yapıcı sayesinde bu tür özellikle binlerce hatta milyonlarca farklı çeşitte internet siteleri oluşmasına olanak sunacaktır.

   

  Fikrini Paylaş

  NextÖnceki