WordPress Nedir? Neden WordPress?

  SonrakiÖnceki

  WordPress Nedir? Neden WordPress?

  Öncelikle bu makalede okuyacağınız yazılarda, Tüm internet çöplüğünde bulabileceğiniz WordPress Nedir? klasik cevabından farklı sonuçları alacağınız bildirmek isterim.

  WordPress Nedir?

  WordPress’i kısaca tanımlayıp asıl makaleme geçmek istiyorum. WordPress Bir PHP scripttir. Web sitesi oluşturmanızı sağlar.

  WordPress sayesinde bir web sitesini dakikalar içerisinde kurabilirsiniz. İlk olarak blog yazmak için geliştirilen WordPress’i bir framework olarak düşünebilirsiniz. Kendine ait fonksiyonları mevcut olan, bir çok internet sitesinde kullanılan sisteme sahiptir.

  WordPress diyince kafanız ücretsiz iştir, güvenli değildir cümleleri gelebilir. Bunları aşmanızı sağlayacak yazımız bir sonraki aşamada gelecek. Fakat şuan için wordpress’i tam anlamıyla kavramanızı istiyoruz.

  Neden WordPress?

  Yukarıda bahsettiğimzi özellikler WordPress’in 11 yıl önce kurulumundan bu yana kullanılabilecek basit bir tanımıydı. Şuan wordpress’i tanımla dediğiniz an şunu söyleyebilirim; Eğer ben bir hazine avcısıysam WordPress altım dedektörüdür. Eğer bir ralli yarışçısıysam WordPress benim aracımdır.Fakat ben bir yazılımcıyım. Yani WordPress Nedir?; WordPress benim kitabımdır.”

  WordPress Nedir sorusunu tonlarca cümle ile cevaplayabilirim. Fakat artık WordPress Nedir den ziyade WordPress Nasıldır sorusuna geçmek istiyorum. WordPress in yaklaşık 420,000 kullanıcı olduğu istatistiksel gerçekle yaklaşarak 50,000 den fazla aktif kullanılan wordpress teması olduğunu tahmin ediyoruz. Bu da yeni bir internet sitesi başlangıcı için WordPress’i düşünmeyen insanın fikirlerini destekleyen bir analiz olabilir. Fakat şöyle düşünülmelidir; Dünyadak iinternet sitelerinin %70 ‘i PHP yazılım dili ile yapılıyor diye PHP’den vaz mı geçelim?

  WordPress Nedir? WordPress PHP ile yazılmış bir İçerik yönetim sistemi olduğuna göre, aslında wordpress ile kurduğunuz websiteniz PHP ile yazılmış bir internet sitesidir. Dezavantajı olmaksınız Avantajlı yanları şunlardır;

  [rockthemes_list font_awesome_icon_class=”” icon_color=””]

  • WordPress sayesinde yeniden bir admin paneli yazılımına ve mySQL bağlamına ihtiyacınız olmaz.
  • WordPress sayesinde yapacağınız projenize gerekli olan framework’ü aylarca uğraşıp yapmak zorunda kalmazsınız.
  • Çok büyük projeler dahilinde ve devamlı yapacağınız işlerde eğer içerik yönetim sistemine sahipseniz (yani web siteniz sürekli içerik üretiyorsa) şimdiki ve ilerideki çalışanlarınız için ortak bir alan sağlayabileceğiniz panellerinizi yapmak zorunda değilsiniz.
  • WordPress sayesinde her gelişen ve değişen web’i takip edebileceksiniz.
  • WordPress sayesinde alt ayarlarınıza dokunmadan saniyeler içerisinde arayüz görünümünüzü değiştirebileceksiniz
  • WordPress sayesinde bizi mutlu edeceksiniz. (:

  [/rockthemes_list]

  WordPress Nedir adlı makalemizi beğendiyseniz sosyal ortamlarda paylaşmanız sizin için zor bir mesele olmayacaktır 🙂

  • DiziPress v5 Güncel!

   Merhabalar, Daha önceki DiziPress v5 Talep Toplama blog yazımızda bildirdiğimiz üzere DiziPress v5 sürümünü tamamlamış bulunmaktayız.

  • DiziPress v5 Talep Toplama

   Merhabalar, Merakla beklenen DiziPress v5 sürümünün yayınlanmasına çok yaklaştık. Bir çok müşterimizin güncelleme tarihini merak

  • WordPress Yemek Tarifleri Temamız yayında!

   A’dan Z’ye tüm alanlarıyla profesyonel bir tema olması açısına çalıştığımız, FoodPress WordPress Yemek Tarifleri temamız

  • Dizipress v4 Çıktı!

   Merakla Beklenen Dizipress v4‘ü tamamlamış bulunuyoruz. Sistemi baştan sona değiştirdiğimiz temada, bir çok yeni özellik ve eski özellikler için güncelleme imkanımız oldu. Uzunca süredir beklenen bu güncelleme için gösterdiğiniz sabır ve anlayıştan dolayı tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

  • BusinessPress Yayınlandı!

   BusinessPress ile Kendi şirketinizin ya da müşterinizin internet sitesini dakikalar içerisinde ayarlayabileceğiniz, son derece modern

  • Dizipress v3.1 Güncellemesi

   Dizipress WordPress Temasının dop dolu içeriği ve eşsiz özellikleriyle kaynak kullanımının diğer temalara göre biraz

  • Dizipress v3 Güncelleme

   Dizipress Diğer Sürümlerden Dizipress v3 Sürümüne yükseltme yapmak isteyen kullanıcılar için 50 TL ücret ödemesi

  • Dizipress v3 için Hazır Olun!

   Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmayan WordPress Dizi Teması için v3 çalışmalarımız sona ermiştir.

  Fikrini Paylaş

  NextÖnceki