WordPress Nedir? Neden WordPress?

  SonrakiÖnceki
  Wordpress Nedir

  WordPress Nedir? Neden WordPress?

  Öncelikle bu makalede okuyacağınız yazılarda, Tüm internet çöplüğünde bulabileceğiniz WordPress Nedir? klasik cevabından farklı sonuçları alacağınız bildirmek isterim.

  WordPress Nedir?

  WordPress’i kısaca tanımlayıp asıl makaleme geçmek istiyorum. WordPress Bir PHP scripttir. Web sitesi oluşturmanızı sağlar.

  WordPress sayesinde bir web sitesini dakikalar içerisinde kurabilirsiniz. İlk olarak blog yazmak için geliştirilen WordPress’i bir framework olarak düşünebilirsiniz. Kendine ait fonksiyonları mevcut olan, bir çok internet sitesinde kullanılan sisteme sahiptir.

  WordPress diyince kafanız ücretsiz iştir, güvenli değildir cümleleri gelebilir. Bunları aşmanızı sağlayacak yazımız bir sonraki aşamada gelecek. Fakat şuan için wordpress’i tam anlamıyla kavramanızı istiyoruz.

  Neden WordPress?

  Yukarıda bahsettiğimzi özellikler WordPress’in 11 yıl önce kurulumundan bu yana kullanılabilecek basit bir tanımıydı. Şuan wordpress’i tanımla dediğiniz an şunu söyleyebilirim; Eğer ben bir hazine avcısıysam WordPress altım dedektörüdür. Eğer bir ralli yarışçısıysam WordPress benim aracımdır.Fakat ben bir yazılımcıyım. Yani WordPress Nedir?; WordPress benim kitabımdır.”

  WordPress Nedir sorusunu tonlarca cümle ile cevaplayabilirim. Fakat artık WordPress Nedir den ziyade WordPress Nasıldır sorusuna geçmek istiyorum. WordPress in yaklaşık 420,000 kullanıcı olduğu istatistiksel gerçekle yaklaşarak 50,000 den fazla aktif kullanılan wordpress teması olduğunu tahmin ediyoruz. Bu da yeni bir internet sitesi başlangıcı için WordPress’i düşünmeyen insanın fikirlerini destekleyen bir analiz olabilir. Fakat şöyle düşünülmelidir; Dünyadak iinternet sitelerinin %70 ‘i PHP yazılım dili ile yapılıyor diye PHP’den vaz mı geçelim?

  WordPress Nedir? WordPress PHP ile yazılmış bir İçerik yönetim sistemi olduğuna göre, aslında wordpress ile kurduğunuz websiteniz PHP ile yazılmış bir internet sitesidir. Dezavantajı olmaksınız Avantajlı yanları şunlardır;

  [rockthemes_list font_awesome_icon_class=”” icon_color=””]

  • WordPress sayesinde yeniden bir admin paneli yazılımına ve mySQL bağlamına ihtiyacınız olmaz.
  • WordPress sayesinde yapacağınız projenize gerekli olan framework’ü aylarca uğraşıp yapmak zorunda kalmazsınız.
  • Çok büyük projeler dahilinde ve devamlı yapacağınız işlerde eğer içerik yönetim sistemine sahipseniz (yani web siteniz sürekli içerik üretiyorsa) şimdiki ve ilerideki çalışanlarınız için ortak bir alan sağlayabileceğiniz panellerinizi yapmak zorunda değilsiniz.
  • WordPress sayesinde her gelişen ve değişen web’i takip edebileceksiniz.
  • WordPress sayesinde alt ayarlarınıza dokunmadan saniyeler içerisinde arayüz görünümünüzü değiştirebileceksiniz
  • WordPress sayesinde bizi mutlu edeceksiniz. (:

  [/rockthemes_list]

  WordPress Nedir adlı makalemizi beğendiyseniz sosyal ortamlarda paylaşmanız sizin için zor bir mesele olmayacaktır 🙂

  Fikrini Paylaş

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  NextÖnceki